Çalışma Saatleri :
Hafta içi 09.00 - 19.00
Hafta Sonu 09.00 - 19.00

Sıkça Sorulan Sorular

Bunun bir periodu yoktur. Çünkü muayeneler ve kontroller arası geçirilen sürede amaç dişleri ve ağız dokularını temiz tutmaktır. Bunun yerine 6 ayda bir hekim kontrolü daha uygun bir öneri olacaktır.

Tabiki evet. Diş ipi bize en çok yardımcı oral hijyen araçlarındandır. Diş fırçası ile ulaşamayacağımız diş arası bölgeleri, çürüksel veya diş eti ile alakalı tüm hastalıkların genellikle başlangıç yeridir. Bilhassa çapraşık dişlerde durum daha da önem kazanır. Bu yüzden diş fırçalamaya ek olarak günde bir kere diş ipi kullanmakta fayda vardır. Not: Lütfen hangi diş ipinin size uygun olduğunu ve diş ipinin nasıl kullanılacağınızı hekiminize danışınız.

Yapılan araştırmalar ve mikroskopik çalışmalar 10% beyazlatma solüsyonu kullanımında hiçbir zarar olmadığını göstermişlerdir. Yapılan bütün çalışmalar 10% solüsyon ile yapılmıştır. Yapısal değişiklik ve kalıcı hasar oluştuğunu gösteren tek bir araştırma bile yoktur. Diğerleri de doktorunuzun doğru sürelerde ve diş yapınıza göre yapacağı uygulamalar ile güvenlidir.

Genelde beyazlatma sonrasında renk yavaşça kaybolur ve 6 ayla bir yıl arasında sabit kalır. Her 4-6 ayda bir 1-2 seansla bakım sağlanması tavsiye edilir.

Bu konuda bir araştırma yapılmamıştır ama üretici firmalar bu işlemin hamile ve emziren annerlerde yapılmasını tavsiye etmezler.

Dişlere sıkıca bağlı, Gül kurusu-Pembe renkte, Portakal kabuğu gibi yapıda, Ağrısız, şişlik ve kızarıklık olmayan, Kendi kendine veya fırçalama esnasında kanama göstermeyen yapıdadır.

Sigara, stres, diş sıkma, dengesiz beslenme, genetik, bazı ilaçlar, hamilelik, diyabet

Hareketli tedavi dediğimiz takılıp çıkartılabilen apereyler çocuk hastalara istediğini yeme içme özgürlüğü sunar. Böylece yemekten sonra dişler rahatça temizlenir, ele alınabilen apereyler fırça yardımıyla gıda artıklarından ve bakterilerden rahatlıkla arındırılabilir.

Süre, uygulanacak tedaviye göre değişmektedir. Tedavi bazen birkaç haftada son bulurken, bazen altı ay veya daha fazla süreye ihtiyaç duyulabilir. Eğer kemik grefti gerekecekse, bu süre daha da uzayabilir.

Elbette. Implant tedavisi tek bir diş için yapılabileceği gibi, tüm ağza da yapılabilir.

Pulpada enfeksiyon ya da kalıcı bir hasar varsa kanal tedavisine gerek duyulur. Dişte meydana gelmiş olan kırılma, çatlama, travma ya da bir veya birden fazla yapılmış dolgular gibi derin restoratif çalışmalar belirli bir müddet sonra pulpaya zarar verebilir. Kuron uygulanacak kişiler uygulamadan önce diş kökü için kanal tedavisine ihtiyaç duyabilirler. Kanal tedavisi yapılmadan önce dişin röntgeni çekilerek böyle bir iltihap bulunup bulunmadığı tespit edilir. Pulpada bulunan iltihap ağrıya ve enfeksiyona neden olabilir. Pulpada meydana gelen enfeksiyon ise apse oluşumuna ve dişi çevreleyen kemikte zarara neden olabilir. Hasar görmüş ve enfekte olmuş bir dişe kanal tedavisi uygulanmaması durumunda diş vücudun enfeksiyon merkezi haline gelir. Eğer kanal tedavisi yapılmazsa dişin çekilmesi gerekebilir. Doğal dişi korumak her zaman tercih edilir. Bir ya da daha fazla diş eksikliği komşu dişlerin yer değiştirmesine, duruş şeklinin bozulmasına sebep olabilir. Ayrıca doğal dişleri korumak implant ve köprüler gibi pahalı ve derin tedavilerin uygulanmasını gerektirmez.

Laminat venerler doğal dişinizin üzerine kendi dişinizmiş gibi yerleştirilmiştir. Bu yüzden onların bakımını da kendi dişlerinize baktığınız şekilde gerçekleştirmelisiniz. Onları normal dişlerinizi fırçaladığınız gibi fırçalamalı, kendi dişlerinizde olduğu gibi diş ipi ile temizlemelisiniz. Diş hekiminizi, laminat venerlerinizin hem hijyen hem de kapanışınız açısından bakımını yaptırmak için düzenli aralıklarla ziyaret etmelisiniz. Böylece laminat venerleriniz güzel ve uzun süreli olurlar.

Yeni Porselen Laminat venerleriniz yaklaşık olarak 10 yıl dayanırlar. Bu süre onlara nasıl baktığınıza göre değişir. Sert şeyler çiğnerseniz, sadece yemek yerken kullandığınızdan daha kısa süre dayanırlar. Ayrıca, onların kalıcı olması için ne kadar özen gösterirseniz, onları o kadar uzun süre kullanırsınız. Eğer diş hekiminizi düzenli ziyaret ederseniz onun laminatlarınıza hem ısırma hem de hijyen açısından küçük müdahalelerde bulunmasını sağlarsanız. Laminat venerleriniz, onlarla ilgilenmediğiniz takdirde bile beklenebileceğinden çok daha uzun süre dayanırlar.

Halk arasında bilinen lazerli dolgu işlemi gerçek lazerle yapılmıyor. Aslında yapılan, yüksek ışık kaynaklı halojen lambalar ile kompozit esaslı dolgu maddelerinin sertleştirilmesi işlemidir. Gerçek diş lazeri Delight ise, sert dokuda çalışırken yumuşak dokuya etkisi olmaz ve sağlıklı doku kaybı önlenmiş olur.

Çocuğunuz retansiyon aparatını kullanmazsa, diş etleri ve kemikleri yeni yerlerine tam olarak oturmayacaktır. Sonuç olarak da yanlış şekillendirilmiş kemikler çocuğunuzun dişlerini itecek ve hizalarının bozulmasına yol açacaktır. Yapılmış olan ortodontik tedavinin tekrarı bile gerekebilir.

Kısmi diş eksikliğinde kullanılan diğer bir protez çeşididir. Bu protezler estetik, tutuculuk ve sağlık açısından klasik parsiyel protezlerden çok daha üstündür.

test