Çalışma Saatleri :
Hafta içi 09.00 - 19.00
Hafta Sonu 09.00 - 19.00

Diş Çekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş Çekimi Sonrasında;

  • Ağzınızda bulunan spancı 1 saat ısırmaya devam ediniz. Çenenizi sabit tutmaya çalışınız. Çiğneme hareketi gibi hareketler kanamanızı arttıracaktır. 1 saat sonunda ağız dolusu kanamanız olur ise hemen doktorunuza başvurunuz. Çekim sonrası oluşan sızıntı şeklindeki kanamalar önem arz etmemektedir.

  • 2 saat herhangi bir şey yemeyiniz. 2 saat sonunda anesteziniz geçmez ise; dil, dudak ve yanağınızı ısırmamaya dikkat ediniz. Bu sürenin sonrasında yumuşak ve ılık gıdalar alınız. Asitli ve gazlı içeceklerden en az 2 gün uzak durunuz. Süt ve süt ürünlerinden en az 2 gün uzak durunuz. 

  • 2 gün boyunca çalkalama ve tükürme yapmayınız. Ağzınızı yıkarken sakince ağzınızı ıslatıp, işlem yapılmayan taraftan sıvıyı kibarca akıtınız. Uygulayacağınız basınç kan pıhtısını yerinden oynatabilir ve iyileşme ve konforunuzu en az 2 hafta bozabilir.
  • Size verilen buz aküsünü en az 30 dakika çekim bölgesine dışardan temas edecek şekilde tutunuz. 10 dakika ara verip tekrar soğuk uygulamasına başlayınız. Aksi söylenmedikçe en az 6 saat soğuk uygulayınız. Uyguladığınız soğuk hem iyileşmenizi hızlandıracak hemde yüzünüzün şişmesini engelleyecektir.
  • Çekimden önce kullanmaya başladığınız ilaçlara (antibiyotik, ağrı kesici, vs.) aksi hekiminiz tarafından söylenmedikçe devam ediniz.